UŻYCIE WORKÓW JEDNOCZĘŚCIOWYCH (SAMOPRZYLEPNYCH)

1.    Aby uniknąć podrażnień skóry i właściwie ją pielęgnować – powinno się dokładnie dopasować wielkość i kształt otworu w przylepcu worka do rozmiaru i kształtu stomii.

W pierwszych miesiącach po operacji oraz w przypadku stomii o nieregularnym kształcie zaleca się używanie jednoczęściowych (samoprzylepnych) worków z przylepcem o minimalnym rozmiarze początkowym (w zależności od rodzaju worka: Ø 10mm, 13mm lub Ø 16mm) z możliwością jego docięcia nawet do Ø 60mm lub Ø 70mm – pozwala to dopasować otwór w przylepcu dokładnie do kształtu i rozmiaru stomii.

2.    Po zarysowaniu kształtu stomii na papierze zabezpieczającym przylepiec (z wykorzystaniem załączonej w opakowaniu papierowej miarki) – wytnij w przylepcu otwór odpowiadający rozmiarowi stomii.


3.    Przed przyklejeniem worka pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry wokół stomii – najlepiej przy użyciu gazików do zmywania skóry Welland Adhesive Remover (po ich użyciu zaleca się umycie skóry wokół stomii ciepłą wodą z szarym mydłem). Użycie dodatkowo gazików z płynem ochraniającym Welland Barrier Film utworzy na skórze ochronną barierę (drugą skórę) – zwiększając przyleganie przylepca.


4.    Odklej papier zabezpieczający przylepiec i umieść jego otwór wokół stomii. Przyklej część przylepną worka zaczynając od dołu ku górze. Dociśnij palcami całą powierzchnię przylepca i upewnij się, że przylega on szczelnie do skóry.


W przypadku stomii wklęsłej, fałdów w jej okolicach lub innych nierówności zaleca się (przed przyklejeniem worka) użycie pierścieni/kołnierzy uszczelniająco-gojących Welland Hydroframe® lub Hyperseal® Washer, które przykleja się na skórę wokół stomii – niwelując jej nierówności i uszczelniając przylepiec worka przed podciekaniem treści jelitowej lub moczu. Stosowanie Welland Hydroframe® lub Hyperseal® Washer chroni skórę przed podrażnieniami, mają działanie gojące (zbudowane są z materiału hydrokoloidowego HyperFlex® ) i wydłużają utrzymywanie się worka na skórze wokół stomii. Możesz użyć je ponadto użyć do doklejenia zewnętrznego brzegu przylepca worka (w celu szczelnego przylegania i wydłużenia czasu przylegania do skóry).


5.    Używając worka jednoczęściowego (samoprzylepnego) otwartego Flair® Drainable lub Liberty® Draibable oraz urostomijnego Flair Active® Urostomy lub Liberty® Urostomy – pamiętaj o jego zamknięciu (przed użyciem) – zgodnie z załączoną do niego instrukcją użycia.


6.    Worki jednoczęściowe zamknięte Flair® Closed, Liberty® Closed i Flair Active Xtra® i worki jednoczęściowe otwarte Flair® Drainable i Liberty® Draibable wyposażone są filtr Dual-Carb®, który jest laserowo docinany i zapewnia efektywny przepływ gazów i niwelowanie nieprzyjemnych zapachów.


7.    Worki jednoczęściowe (samoprzylepne) zmienia się 1-2 razy dziennie (w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta). Worki otwarte oraz urostomijne (z kranikiem) można opróżniać bez konieczności odklejania.


8.    Aby zdjąć worek jednoczęściowy (samoprzylepny) wystarczy przytrzymując skórę  powyżej przylepca jedną ręką, delikatnie odkleić jego przylepiec – zaczynając odklejanie od jego górnej części.


Przylepce worków jednoczęściowych firmy Welland Medical wykonane są z hydrokoloidowego materiału HyperFlex®, który posiada silne właściwości gojące i ochronne, a także zabezpiecza skórę wokół stomii przed szkodliwym działaniem treści jelitowej lub moczu. Materiał ten nie odparza i nie powoduje alergii.

Innowacyjne rozwiązania w opiece stomijnej.

Innowacyjny worek jednoczęściowy zamknięty Flair Active Xtra® całkowicie biodegradowalny (rozpuszczalny).


POZBĄDŹ SIĘ TWOJEGO ZUŻYTEGO WORKA DYSKRETNIE – O KAŻDEJ PORZE I W KAŻDYM MIEJSCU, GDZIE KOLWIEK JESTEŚ.Miałeś kiedykolwiek problem za znalezieniem dyskretnego miejsca by móc zmienić worek?
Co się dzieje kiedy jesteś w miejscu publicznym lub z wizytą u znajomych na kawie?
Czy muszla toaletowa w łazience jest wg Ciebie tylko dla domowników i innych osób?
Flair Active Xtra® to  rewolucja i prawdziwa innowacja wśród worków stomijnych, który pozwala Tobie na wymianę worka dyskretnie, o każdej porze w każdym miejscu, gdziekolwiek jesteś.

Flair Active Xtra® zapewnia:


•    Łatwe dopasowanie i wymianę worka
•    Skraca pobyt w toalecie na wymianę worka
•    Zmniejsza ilość nieprzyjemnych zapachów podczas zmiany worka
•    Jest rozpuszczalny w przewodach kanalizacyjnych
•    Wyposażony jest w filtr Dual-Carb®, który jest laserowo docinany i zapewnia efektywny przepływ gazów i niwelowanie nieprzyjemnych zapachów
•    Daje pełna swobodę życia

Przylepiec worka wykonany jest z hydrokoloidowego materiału HyperFlex®, który posiada silne właściwości gojące i ochronne, a także zabezpiecza skórę wokół stomii przed szkodliwym działaniem treści jelitowej lub moczu. Materiał ten nie odparza i nie powoduje alergii.


Zewnętrzna warstwa worka pokryta jest bardzo miękką fizeliną (w cielistym kolorze), która jest bardzo przyjazna dla skóry (nawet bardzo potliwej) i szybko wysycha po wzięciu prysznica lub kąpieli.
Worek składa się z dwóch części: wewnętrznej i zewnętrznej. Po napełnieniu treścią jelitową worka: część zewnętrzną (folia z fizeliną) zrywa się (wykorzystując mocowanie w górnej części worka i przytrzymując równocześnie jedną ręką przylepiec) z części wewnętrznej, którą (po odklejeniu ze skóry) wyrzuca się do toalety i spłukuje.


Flair Active Xtra® oznacza dbałość o Ciebie i środowisko naturalne.


Zastanawiałeś się kiedykolwiek jaki wpływ mają wyrzucane worki stomijne na środowisko naturalne? Czy wiesz jak długo rozkładowi plastik? Byłbyś zaskoczony informacją, że plastik potrzebuje 450 lat by ulec biodegradacji.
Flair Active Xtra® jest alternatywą dla otoczenia. Jest całkowicie biodegradowalną alternatywą dla zwykłych worków stomijnych. Ulega rozkładowi w ciągu 2-3 tygodni w kanalizacji, a w ziemi w ciągu 2-3 miesięcy.


Pamiętaj, aby używać go zgodnie z instrukcją!!!

UŻYCIE WORKÓW W SYSTEMIE DWUCZĘŚCIOWYM


•    Aby uniknąć podrażnień skóry i właściwie ją pielęgnować – powinno się dokładnie dopasować wielkość i kształt otworu w płytce Flair®2 do rozmiaru i kształtu stomii. Płytka Flair®2 służy do zaopatrzenia każdego rodzaju stomii. Doskonale dopasowuje się do ciała i jest słabo wyczuwalna pod ubraniem.
Ważne jest, aby średnica pierścienia płytki była ok. 2 cm większa od średnicy stomii, tak aby można docisnąć (pozostałą po wycięciu) środkowa jej część pomiędzy stomią, a wewnętrzną stroną pierścienia – wykonując ruch okrężny palcem wokół stomii.
Po zarysowaniu kształtu stomii na papierze zabezpieczającym część przylepną płytki (z wykorzystaniem załączonej w opakowaniu papierowej miarki) – wytnij w płytce Flair®2 otwór odpowiadający rozmiarowi stomii.
•    Przed przyklejeniem płytki pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry wokół stomii – najlepiej przy użyciu gazików do zmywania skóry Welland Adhesive Remover (po ich użyciu zaleca się umycie skóry wokół stomii ciepłą wodą z szarym mydłem). Użycie dodatkowo gazików z płynem ochraniającym Welland Barrier Film utworzy na skórze ochronną barierę (drugą skórę) – zwiększając przyleganie przylepca.
•    Odklej papier zabezpieczający część przylepną płytki Flair®2 i umieść jej otwór wokół stomii. Przyklej część przylepną płytki zaczynając od dołu ku górze. Dociśnij palcami całą powierzchnię płytki i upewnij się, że przylega on szczelnie do skóry. Dociśnij (pozostałą po wycięciu) środkową jej część pomiędzy stomią, a wewnętrzną stroną pierścienia – wykonując ruch okrężny palcem wokół stomii.
W przypadku stomii wklęsłej, fałdów w okolicach stomii lub innych nierówności zaleca się (przed przyklejeniem płytki) użycie pierścieni/kołnierzy uszczelniająco-gojących Welland Hydroframe® lub Hyperseal® Washer, które przykleja się na skórę wokół stomii – niwelując jej nierówności i uszczelniając płytkę przed podciekaniem treści jelitowej lub moczu. Stosowanie Welland Hydroframe® lub Hyperseal® Washer chroni skórę przed podrażnieniami, ma działanie gojące i wydłuża utrzymywanie się płytki na skórze wokół stomii. Możesz użyć je ponadto do doklejenia zewnętrznego brzegu płytki (w celu szczelnego przylegania i wydłużenia czasu przylegania do skóry).
•    Używając worka otwartego Flair®2 Drainable lub urostomijnego Flair®2 Urostomy – pamiętaj o jego zamknięciu (przed użyciem) – zgodnie z załączoną do niego instrukcją użycia.
•    Worki zamknięte Flair®2 Closed zmienia się 1-2 razy dziennie (w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta). Worki otwarte Flair®2 Drainable oraz urostomijne (z kranikiem) Flair®2 Urostomy można opróżniać bez konieczności odklejania, ale ze względów higienicznych zaleca się ich zmianę min. raz na dziennie.
•    Aby zdjąć worek wystarczy przytrzymując skórę  na powierzchni płytki jedną ręką, delikatnie odczepić worek – zaczynając odczepianie od jego górnej części.
•    Płytka o właściwościach gojących utrzymuje się na skórze około tygodnia.
•    Pamiętaj w systemie dwuczęściowym rozmiar pierścienia worka musi być identyczny jak rozmiar pierścienia płytki (masz do wyboru następujące średnice pierścienia: Ø 45mm,  Ø 55mm, Ø 70mm).
•    Płytki wykonane są z materiału hydrokoloidowego HyperFlex®, który posiada silne właściwości gojące i ochronne, a także zabezpiecza skórę wokół stomii przed szkodliwym działaniem treści jelitowej lub moczu. Materiał ten nie odparza i nie powoduje alergii.