Dział badań firmy Welland Medical w swojej kilkudziesięcioletniej historii prac nad wynalezieniem idealnego  składu przylepca – opracował optymalny skład przylepca zbudowanego z 4 hydrokoloidów (opatentowany materiał HyperFlex®), którego parametry stanowią o jego idealnej funkcjonalności.


Został osiągnięty kompromis pomiędzy trwałością przylegania i łagodnością dla skóry.
Trwałość przylegania powodowała do tej pory trudność w odklejaniu przylepca, skład i konstrukcja przylepca często uczulała i powodowała podrażnienia skórne. Takie niekorzystne cechy  używanych przylepców w codziennym stosowaniu wpływały bardzo niekorzystnie na jakość życia osób ze stomią.


Te największe problemy zostały rozwiązane przez Welland Medical we współpracy z pielęgniarkami oraz pacjentami, poprzez opracowanie optymalnego składu przylepca, spełniającego oczekiwane przez pacjentów parametry materiału HyperFlex®.
Dzięki swojemu składowi przylepiec wykonany z materiału HyperFlex®  szybko i dokładnie przylega do skóry. Przylepność ta jest osiągana natychmiast po założeniu na skórę i zapewnia długotrwałe przyleganie w trakcie noszenia worka oraz szczelność przed wyciekami.


Jest wyjątkowo elastyczny i plastyczny. Przylepiec dopasowuje się do kształtów ciała i stomii oraz do ruchów ciała. Welland Medical opracowała innowacyjny przylepiec  Curvex® w tzw. technologii trójwymiarowej 3D umożliwiającej wielofunkcyjne zastosowanie do stomii wklęsłych, płaskich i stomii z przepukliną, a także dla osób ze stomią o nieregularnym kształcie lub umiejscowionej w fałdach skórnych lub innych nierównościach (technologia ta jest kolejną generacją przylepców typu Convex).


Przylepiec wykonany z materiału HyperFlex® absorbuje nadmiar wilgoci wydzielanej przez powierzchnię skórę – chroni skórę. Jest przepuszczalny dla powietrza („oddycha”) i zachowuje się jak druga skóra. Nie podrażnia i nie odparza skóry, jest hipoalergiczny (nieuczulający). Posiada właściwości gojące.


Przylepiec  odporny jest na wymywanie i erozję. Wzomcniony jest dodatkowo od strony zewnętrznej fizeliną (za wyjątkiem worków biodegradowalnych/rozpuszczalnych Flair Active Xtra). Gwarantuje to stabilne utrzymywanie się przylepca i zabezpiecza skórę przed powikłaniami skórnymi  (związanymi z drażniącym działaniem treści jelitowej lub moczu).

Przylepiec łatwo i bezboleśnie odkleja się od skóry.

Przylepiec wykonany z materiału HyperFlex® chroni skórę wokół stomii, zapewnia duży komfort użytkowania, nie powoduje podrażnień skóry - zapewniając jej skuteczną ochronę i szczelność nawet w wilgotnym środowisku. Materiał ten idealnie dopasowuje się do powierzchni skóry i wszystkich jej nierówności, a ze względu na właściwości gojące może być stosowany na miejsca zmienione chorobowo.


Jest to nowy innowacyjny standard w opiece stomijnej.