Fakt posiadania stomii nie jest żadnym ograniczeniem w podróżowaniu. Jeżeli używasz odpowiednich worków stomijnych, które mogą pozostawać odpowiednio długo na skórze – możesz podróżować wszystkimi środkami transportu. Warto mieć w bagażu podręcznym pewną rezerwę sprzętu stomijnego. Wybierając się do krajów o gorącym klimacie (ze względu na zwiększoną potliwość) – musisz przewidzieć częstszą wymianę worków stomijnych. Zabierz ze sobą zmywacze i środki ochronne do pielęgnacji skóry wokół stomii (gaziki do zmywania skóry Welland Adhesive Remover i gaziki z płynem ochraniającym Welland Barrier Film).

Pamiętaj też o zasadach dietetycznych, które uchronią Cię przed ewentualnymi zaburzeniami jelitowymi – szczególnie w krajach o odmiennych tradycjach kulinarnych. Dla ułatwienia zmiany sprzętu stomijnego – na czas podróży załóż wygodne i łatwe do zdejmowania ubrania.

Podczas lata i upalnych dni  - nie zostawiaj sprzętu stomijnego w samochodzie – wysoka temperatura zmniejsza przyczepność worków stomijnych do skóry (sprzęt stomijny przechowuj w torbach izolacyjnych lub foliach izolacyjnych).