RECENT CONTENT

Energistically generate intuitive services whereas sustainable processes. Interactively promote long-term high-impact materials and seamless internal or "organic" sources.

ECET Berlin

W dniach 18-21 czerwca 2017 odbyła się w Berlinie XIII Konferencja ECET (Conference of the European Council of Enterostomal Therapists), dedykowana dla pielęgniarek zajmujących się tematyką stomii, nietrzymaniem moczu i leczeniem ran. Konferencja ECET to wysokiej klasy prezentacje naukowe i zarazem najlepsza okazja do wymiany wiedzy i międzynarodowych doświadczeń. Tematem przewodnim tej edycji było „Budowanie mostów - z zachodu na wschód, z południa na północ”, a głównym obszarem naukowym stomia – nietrzymanie moczu – rany.

Zaktualizowana wersja Rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 maja 2017 r. Minister Zdrowia podpisał zaktualizowaną wersję Rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Konieczność wydania rozporządzenia wynikała                 z brzmienia przepisu art. 155 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz. U. poz. 1994), zgodnie z którym rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (Dz.